wtorek, 7 czerwca 2016

Aby niemożliwe, stało się możliwym

Post napisany w oparciu o książki: Kierunek szczęście Andrzeja Bubrowieckiego, Potęga podświadomości Josepha Murphy'iego. Książki psychologiczne stały się ostatnio moją pomocą w kierunkowaniu swoich celów. Dzięki dwóm wyżej wymienionym, ruszyłam w drogę do lepszego życia.


TO SIĘ NIE UDA, TO NIEMOŻLIWE, 
TO NIE MA RACJI BYTU

Zapomnijmy o negatywnym myśleniu. 'Jesteś tym, o czym myślisz', dlatego też negatywne myśli i złe nastawienie zawsze prowadzić nas będą do porażek. Wakacyjny przegląd znajomych to misja obowiązkowa. Otaczajmy się tylko tymi, którzy wywołują u nas uśmiech. Po co niepotrzebnie się denerwować? Nieupoważnionym wstęp wzbroniony!

  CUDOWNA MOC PODŚWIADOMOŚCI, CZYLI AFIRMACJA

Jeśli chcemy coś bardzo osiągnąć, pozytywne myśli jak najbardziej nam w tym pomogą. Przed snem, kiedy jedną nogą jesteśmy już po drugiej stronie, powinniśmy wyobrażać sobie samych siebie w sytuacjach, w których chcielibyśmy być. Awans w pracy, zdany egzamin, wycieczka dookoła świata? Odpalmy swoją bujną wyobraźnię i ponieśmy się wodzom fantazji. To naprawdę działa!

 W ŻYCIU NIGDY NIE JEST NA 
NIC ZA PÓŹNO

Ograniczenia wiekowe nie istnieją. Mamy tyle lat, na ile się czujemy. Nasz umysł się nie starzeje, to my sami wytwarzamy w sobie blokady. Dajemy ogłupi się propagandom, które obraz starzenia stawiają na równi z demencją i podupadaniem. Róbmy to na co mamy ochotę, bez żadnych ograniczeń wiekowych! (wszystko oczywiście w granicach rozsądku)

  J A K  O S I Ą G N Ą Ć  S W Ó J  C E L ?
Posługujmy się metodą małych kroczków, przecież nie od razu Rzym zbudowano! Wielki pożar zaczyna się od małej iskierki, pamiętajmy o tym. Ze swoich planów zwierzajmy się osobom, które mają zbliżone aspiracje i są pozytywnie nastawione do życia. Nie zapominajmy myśleć o korzyściach jakie zdobędziemy, często ciężką pracą. 


  Dlaczego jeden człowiek jest szczęśliwy, a drugi nie? Dlaczego jedni są bogaci, a drudzy biedni? Dlaczego jedni chodzą cały czas uśmiechnięci, a drudzy smutni?

Wszystko zależy od naszej podświadomości, w której kryją się wszystkie nasze największe lęki i pragnienia. To właśnie ona magazynuje wszystko, co wydarzyło się w naszym życiu. Czym częściej powielamy wzorce zachowań (złość, irytacja, smutek), tym częściej nasza podświadomość będzie wzorowała się na tych zachowaniach. Wszystko przekłada się na nasze późniejsze postępowanie i podejście do życia. 

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajny pozytywny post. Tej pierwszej książki nie znam, ale Murphy'ego oczywiście tak i też polecam. Życzę Ci wytrwałości w dążeniu do celu i samych pozytywnych myśli. Piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za tak miły komentarz! Życzę dużo uśmiechu :))

   Usuń
 2. Mega pozytywny i motywujacy post :)
  Dziękuję za niego i zapraszam do siebie :D
  nie-tylko-o-sobie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Od momentu gdy Zacząłem pozytywnie myśleć nawet znalazłem prace. Byłem w pewnym momencie załamany gdy się zamartwiałem brakiem kontaktu z bliskim przyjacielem. Okazało się że nie potrzebnie Należy umieć szanować swoje Nerwy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluje znalezienia pracy! Nie można się załamywać, nic nie dzieje się bez przyczyny. Tylko pozytywne myślenie może nas uratować :)

   Usuń
 4. Wystarczy tylko uwierzyć w marzenia i iść po nie :) A nie się czaić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Ostatnio stało się to moim życiowym mottem. Nic tak nie cieszy jak spełnione marzenie ;)

   Usuń