środa, 29 czerwca 2016

ŁAP MARZENIA

 Mimo przeciwności losu, nigdy się nie poddawaj!
Nawet jeśli wszystko idzie w złą stronę, wyjdź temu na przeciw.

To, co wydaje się niewyraźne i dalekie, zawsze może zamienić się w 
C O Ś  O S I Ą G A L N E G O !


Kiedy zastanawiamy się nad kupnem kolejnej pary butów, zadajmy sobie pytanie - „Czy naprawdę ich potrzebuję”? Marzymy o wyjazdach i większość z nas na marzeniach poprzestaje. Dlaczego? 

Kilometry– nie taki diabeł straszny jak go malują.

 Wspomnienia pozostaną z nami na zawsze i nikt nam ich nie odbierze. Kolejna para butów za rok wyjdzie z mody. Rzucona w kąt, szybko odejdzie w zapomnienie. 

Zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś w odpowiednim miejscu, myślisz sobie - NIE, TO NIE JEST TO? Nie wiesz od czego zacząć zmiany?


KAIZEN - filozofia małych kroków

Często powtarzam, że nie od razu Rzym zbudowano. Duże zmiany często wywołują u nas stres, z którym nie potrafimy sobie poradzić. Metoda krok po kroku, bez rewolucji, lecz systematycznie, to najlepsza bezstresowa droga do osiągnięcia swojego celu. Małe kroczki sprawiają, że bardzo się rozwijamy, a szybko osiągnięty cel sprawia, że zasiadamy na laurach. Łatwo przyszło, łatwo poszło. Filozofia KAIZEN sprawdza się w każdej sferze życiowej - praca, wykształcenie, nauka, życie codzienne czy marzenia. Szacunek do rzeczy, o które walczymy wzrasta wraz z wysokością poprzeczki, którą musimy pokonać.

 PAMIĘTAJMY:
NAWET NAJDŁUŻSZA PODRÓŻ ZACZYNA SIĘ OD MAŁEGO KROKU,
 a wielki pożar od małej iskierki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz