poniedziałek, 8 sierpnia 2016

MOC SŁÓW

Pierwsze wypowiedziane przez nas słowa, dla każdego rodzica stanowiły wielkie wydarzenie. Język jako forma komunikacji, od samego początku, na celu miał wzajemne porozumiewanie się. Z biegiem lat, bardzo się rozwinął. Oprócz wzajemnej komunikacji, pozwala wyrażać nam nasze emocje, opinie, poglądy i uczucia, w pewnym sensie pomaga wyrażać nas samych.


Czy zdajemy sobie sprawę z mocy słów? Wypowiadamy słowa, których nie chcieliśmy wypowiedzieć. 'UPS, wymknęło mi się. Nic się nie stało, przecież to tylko słowa.' Jak ważny w naszym życiu jest język i jak duży wpływ ma estetyka języka, zdałam sobie sprawę dopiero na studiach. Hmm, to jednak na studiach można się czegoś nauczyć?! Wcześniej w ogóle nie zwracałam uwagi na własny sposób wypowiadania się, sposób wypowiadania innych w ogóle mnie nie interesował. 'Mówcie jak chcecie i o czym chcecie, to i tak nie ma znaczenia.' Otóż to... 


Język to nasza wizytówka, która wpływa na, tak ważne, pierwsze wrażenie, a jak wiadomo - pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Chcąc się komuś przypodobać, sam trzepot rzęs nie wystarczy. Prosty, żeby nie powiedzieć prostacki język może zaćmić  nawet najbardziej pozytywne odczucia dotyczące danej osoby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz