niedziela, 13 listopada 2016

CIEKAWIE O LUDZIACH RÓWNIE CIEKAWYCH #1

W dobie internetu, dużą część swojego czasu poświęcamy na obserwowanie życia innych. Kogo warto obserwować, a na kogo nie warto tracić czasu? Ile osób, tyle opinii. Sporządziłam listę osób, które swoją internetową działalnością zaintrygowały nie tylko mnie, ale również setki tysięcy obserwatorów.

R E D   L I P S T I C K   M O N S T E R 
Ewa Grzelakowska-Kostoglu to znana youtuberka, prowadząca największy kanał kosmetyczny w Polsce. Subskrybuje ją prawie 900 tysięcy użytkowników, a liczba jej widzów rośnie z dnia na dzień. Nic dziwnego - kanał prowadzony jest bardzo rzetelnie, rzeczowo i z humorem. Efektem popularności Ewy jest wydanie dwóch książek, które cieszą się równie dużym zainteresowaniem, co sam kanał. Tajniki makijażu, zdradzane przez autorkę, podbiły serca setek tysięcy Polek, które dzięki profesjonalnym poradom Ewy zaczęły świadomie podkreślać atuty swojej urody. 


M Ó W I Ą C  I N A C Z E J
Jak pisać i mówić, żeby się nie pogubić? Na to pytanie odpowiedzi udziela Paulina Mikuła - autorka kanału poświęconego poprawnej polszczyźnie. Po obejrzeniu kilku odcinków autorstwa Pauliny, zdałam sobie sprawę, że nauka przedstawiona w ciekawy sposób wcale nie musi wywoływać nudności. Podobnie jak Ewa, Paulina wydała książkę o takim samym tytule, jak jej kanał - 'Mówiąc Inaczej'.
M A C A D E M I A N  G I R L
Tamara Gonzalez Perea to autorka jednego z najbardziej popularnych blogów modowych w Polsce. Systematyczność i ciężka praca doprowadziły ją do wielkiego sukcesu, którego skutkiem jest ogromna popularność bloga. Na stronie www.MacademianGirl.com znaleźć możemy nie tylko posty dotyczące stricte mody, ale również wpisy nawiązujące do urody i stylu życia. Blog Tamary jest bardzo różnorodny, dlatego też trafia do szerokiej publiczności. Czytelniczkami są zarówno nastolatki, jak i dojrzałe kobiety. 

A B S T R A C H U J E . T V
Założyciele kanału - Czarek Jóźwik, Rafał Masny, Robert Pasut - to jedni z najbardziej rozpoznawalnych youtuberów w Polsce. Ich kanał subskrybuje 2,5 miliona osób. W czym tkwi sekret ich popularności? Widzów przyciągają nie tylko ogromnym poczuciem humoru, ale również świetnymi pomysłami na kilkuminutowe filmy odzwierciedlające sytuacje życiowe, które przytrafiają się każdemu z nas. 


B A R B R A  B E L T
Barbara Pasek to jedna z najbardziej znanych dziennikarek showbiznesowych w Polsce. Na bieżąco relacjonuje wydarzenia ze świata gwiazd, fleszy i czerwonych dywanów. Prowadzi również bloga, na którym w gruncie rzeczy chciałabym się skupić. Na stronie www.barbra-belt.pl, znaleźć możemy wpisy dotyczące podróży, stylu życia i showbiznesu. Z internetowego pamiętnika strona przekształciła się w platformę, na której autorka umieszcza recenzje oraz opisuje inspirujące zjawiska i pomysły. Jak sama pisze - 'Jestem dziennikarką, którą można zobaczyć w telewizji, ale to właśnie na blogu pokazuję swoją prawdziwą twarz'.


A L E X   I O N O
Alex Iono to początkujący artysta zajmujący  się nagrywaniem coverów największych światowych hitów muzycznych. Interesuje się nie tylko śpiewaniem, ale również tworzeniem podkładów muzycznych za pomocą syntezatora oraz instrumentów tj. gitara czy pianino. Z dnia na dzień, prezentuje swoją twórczość coraz to szerszej publiczności. Nagrywa zdumiewające wersje piosenek takich światowych artystów, jak Rihanna, Ariana Grande czy Ellie Goulding. 

             
C   I   Ą   G     D   A   L   S   Z   Y     N   A   S   T   Ą   P   I

Czekam na Wasze propozycje osób, które mogłyby znaleźć się  
na mojej liście. Kto zwrócił Waszą uwagę podczas internetowej
wędrówki? Kto zaintrygował Was swoją pomysłowością? 


4 komentarze:

 1. Super post! Dzięki tobie poznałam Alexa Iono. Jest swietny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Karolina stylizacje i dgshowtv

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę musiała zapoznać się z ich działalnością - niestety wiem tylko tyle, że prowadzą własne kanały na YT. Nadrobię ;)

   Usuń