niedziela, 8 stycznia 2017

DOOKOŁA ŚWIATA - NAJPIĘKNIEJSZE KRAJE

Różnorodność to wielki skarb - to własnie ona daje nam możliwość odkrycia piękna świata i sprawia, że jest on tak fascynujący. Poniżej przedstawię Wam 5 krajów, które swoją kulturą, mentalnością oraz prezencją, wprawiają w ogromny zachwyt. Jak mawiają, co kraj, to obyczaj...

A U S T R A L I A 

Australia jest jedynym krajem na świecie, który obejmuje cały kontynent. Przez niektórych nazywana jest krainą szczęścia - najniższa temperatura sięga tam 16 stopni. Otoczona przez morza i oceany sprawia, że wysokie temperatury nie stanowią żadnego problemu. W każdej chwili możemy schłodzić się w błękitnych wodach Oceanu Indyjskiego. Najbardziej znanym i zarazem największym miastem w Australii jest, położone nad Oceanem Spokojnym, Sydney, którego symbolem jest Opera House. Przepiękne rafy koralowe, koale i kangury to przyrodnicze symbole tego kraju. Australia jest idealnym miejscem dla wszystkich miłośników ciepła. 

N O R W E G I A

Norwegia, położona w północnej części Europy, znajduje się w strefie klimatu morskiego i subpolarnego. W niektórych rejonach kraju śniegi utrzymują się cały rok, a zimą temperatura dochodzi do –40 °C. Stolicą państwa jest Oslo - norweskie zagłębie kultury i sztuki. Ciężko zliczyć jest wszystkie organizowane tam festiwale, koncerty oraz muzea. Magia Północy tkwi w przyrodzie nietkniętej przez człowieka oraz krajobrazach zapierających dech w piersiach. Szczypty magii dodaje, każdej nocy inna i niepowtarzalna, zorza polarna. Norwegia jest idealnym miejscem dla miłośników zimna, reniferów oraz śnieżnych szaleństw.

 S T A N Y  Z J E D N O C Z O N E

Kto z nas nie chciałby przeżyć American Dream? Stany Zjednoczone to kraj kojarzony z drapaczami chmur, oceanem, wolnością, sławą i dobrobytem. Amerykanie znani są ze swojego optymizmu, dlatego też w świadomości wielu z nas, Stany postrzegane są jako lepsze oraz korzystniejsze miejsce do życia. Kraj ten to kolebka różnorodności. Zimą możemy wybrać się do zaśnieżonego Nowego Yorku, wiosną do szalonego Las Vegas, a latem do słonecznej Kalifornii. Warto też wspomnieć o amerykańskim przemyśle muzycznym i filmowym, którego produkcja doceniana jest przez ludzi na całym świecie.  

J A P O N I A

Kraj ten budzi ciekawość przede wszystkim ze względu na swoją odmienną i oryginalną kulturę. Japonia kojarzona jest z duchowością, prostotą, wysoką kulturą osobistą oraz wielobarwnością, czyli - zaryzykuję - z tym, czego brakuje nam, Polakom. Tokio, stolica kraju, jest centrum politycznym, handlowym, finansowym, edukacyjnym oraz medialnym. Niestety ze względu na swoje położenie, Japonia zagrożona jest trzęsieniami ziemi, wybuchami wulkanów oraz falami tsunami. Narodowym drzewem jest  wiśnia - gałązka kwitnącego na różowo drzewa ma przypominać o tym, że życie jest ulotne i niestabilne. 

R E P U B L I K A  P O Ł U D N I O W E J  A F R Y K I

RPA to państwo położone na południowym krańcu AfrykiMożna spotkać tam trójkę największych ssaków świata - słonia afrykańskiego, nosorożca białego oraz hipopotama nilowego. Kraj ten jest pełen kontrastów, w którym skrajna biega przeplata się z monumentalnym bogactwem. Republikę Południowej Afryki zamieszkuje około 52 mln ludzi o różnorodnym pochodzeniu, kulturze, języku i religii. Dzięki bardzo długiej linii brzegowej, RPA dysponuje tysiącami plaż oraz magicznymi miejscami do wypoczynku.

2 komentarze:

 1. Australia i Norwegia dwa moje ukochany kraje poza Polska :)
  Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się oba porządnie zwiedzić, super post
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Australia i Norwegia to jedne z najpiękniejszych krajów świata, mimo że tak bardzo się od siebie różnią. Mam nadzieję, że uda Ci się je zwiedzić. Na pewno będzie to niezapomniana podróż. Powodzenia ;)

   Usuń