wtorek, 9 maja 2017

DOOKOŁA ŚWIATA - NAJPIĘKNIEJSZE KRAJE #2

I S L A N D I A
Islandia leży na granicy Morza Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego. Jedenaście procent powierzchni  kraju zajmują lodowce, a na terenach tzw. 'gorącego punktu' Islandia może poszczycić się czynnymi wulkanami. Ze względu na warunki naturalne, liczba ludności kraju wynosi niecałe 330 tysięcy. Islandia to idealne miejsce dla miłośników przyrody oraz miejsc nienaruszonych przez człowieka. Pogoda jest tam bardzo zmienna. W ciągu 5 minut potrafi zniknąć upalne słońce, a na jego miejsce pojawia się tropikalna ulewa. W lecie na Islandii praktycznie nie zachodzi słońce. Są to tzw. białe noce.


C Z A R N O G Ó R A 
Czarnogóra to niewielki kraj położony w Europie Południowej. Przeważającą część powierzchni kraju zajmują tereny górzyste, jednak największym zainteresowaniem cieszą się wybrzeża znajdujące się nad Morzem Adriatyckim. Liczba mieszkańców  miast nie jest duża. Przykładem jest stolica Podgorica, zamieszkiwana przez ok. 137 tysięcy mieszkańców. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami wysokich temperatur, najlepszą porą na wyjazd do Czarnogóry będą miesiące wiosenne. 


 F R A N C J A
Francja uchodzi za jedno z najpotężniejszych państw świata. Na jej terytorium znajduje się wiele miast o wysokiej wartości kulturalnej, a także ogrom plażkurortów nadmorskich, ośrodków sportów zimowych oraz regionów wiejskich o równie wysokich walorach krajobrazowych. Paryż - stolica państwa, to jedno z najbardziej popularnych miast na całym świecie. Katedra Notre Dame, wieża Eiffla czy Luwr to najczęściej odwiedzane atrakcje turystyczne w kraju. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się Lazurowe Wybrzeże oraz góry Alpy. 


I N D O N E Z J A 
Położona między Oceanem Spokojnym a Indyjskim jest największym krajem wyspiarskim na świecie, z ponad trzynastoma tysiącami wysp. Stolica kraju, Dżakarta, jest kulturalnym, gospodarczym i politycznym centrum kraju oraz dwunastym największym miastem na świecie pod względem liczby ludności. Przez cały rok w mieście występuje wysoka wilgotność powietrza z dzienną temperaturą wahającą się pomiędzy 24 a 34°CNajpopularniejszymi wyspami Indonezji są Jawa, Bali, Borneo oraz Nowa Gwinea. Państwo to jest idealnym miejscem dla osób kochających piękno natury, błękit nieba oraz szum oceanu.


N O W A  Z E L A N D I A 
Państwo  wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku, składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej). Znajduje się... na końcu świata,  1600 km na południe od Australii. Ze względu na swoje położenie większość z nas zapomina o istnieniu tego kraju. Stolica Wellington jest miastem uważanym za centrum kulturalne i rozrywkowe Nowej Zelandii. Jest również centrum przemysłu filmowego - to właśnie tam nagrano Władcę Pierścieni. Lato trwa od grudnia do marca, jednak większość kraju jest zielona przez cały rok. 


KTÓRE KRAJE RÓWNIEŻ WARTO ZWIEDZIĆ?
- DOOKOŁA ŚWIATA CZ. 1 -

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz